ŽELEZO A MANGAN

Železitý zápach až hořká příchuť? Při zvýšeném obsahu až zbarvení až do hněda? Ano, toto jsou projevy železité vody. Doprovodem železa ve vodě bývá mangan, který se může ukázat jako duhová skvrna na povrchu – či dokonce jako voda zbarvená do černa. Výjimkou nejsou ani tmavé usazeniny.

Zdravotní rizika, která jsou spojována s používáním vody s
nadlimitními kovy jsou: problémy s krvetvorbou, játry, slezinou, slinivkou a poškození nervového systému. Dále pak mohou být živnou silou pro celé kolonie bakterií. A ty se mohou stát příčinou řady infekcí, a to nejen pro novorozence.

Dále pak tyto chemické prvky zvyšují náklady na provoz mnohých spotřebičů, ba co víc – usazují se v potrubí, bojlerech, kotlích a postupně likvidují nejen pračku, ale i další domácí spotřebiče.

Nejčastějším místem výskytu je podzemní voda. 

Share on facebook
sdílet článek

Ženské hormony ve vodě

Muži v ohrožení. Vliv estrogenu postihne v pokročilejším věku nejednoho muže. Ale víte, jak může ovlivnit děti? Poplach pro budoucí maminky!

Domácí úprava vody

Pomůžeme s kontrolou vody u Vás doma a v případě přítomnosti škodlivých látek - poradíme s výběrem filtračního zařízení a zajistíme montáž i servis.

Mandlový zápach

Kyanid je znám především jako prostředek k náhlé smrti. Však ne nadarmo se říká, že dokonalý jed se projeví až dlouho po večeři.

Zkažená vejce, hniloba a sirky

Nejpočetnější obyvatelé všech řek, moří i vodovodů. K úspěšnému chovu doporučujeme vlhko. Jak je poznat? A co mají společného bakterie a viry?

Železitá pachuť a zápach

Máte po pití v ústech pachuť jak po starých mincích? Zvýšený obsah železa anebo manganu poznáte již na první pohled. Vodu naprosto znehodnotí, a to i po převaření.

Dusičnany

Společně s vodou tvoří polévku hnojivového typu - inu, žádný gastronomický zážitek. Na druhou stranu jsou skoro zdarma! 🙂 Tato hořká chemie má rozsáhlý výskyt po celé republice.