Za kvalitu je nutné si připlatit, to ví snad každý. Určitě tyto prémiové vody překypují výjimečností, oproti těm u nás běžně dostupným. Značky, na které se zaměřím umí podat i krásné příběhy spojené s konkrétní vodou. Například “Tasmánský Déšť“ zpracovává dešťovku a citlivě ji filtruje, aby dosáhl té nejprůzračnější esence přírody. Což jen podtrhává motto této značky: „Zachycena z nejčistších oblak na Zemi“. Společnost Kona Deep zase čerpá vodu z vrtu, který se nachází kilometr pod hladinou moře u havajského pobřeží.

Nicméně v případě takto exkluzivních vod je nejspíše možné, že se součást jejich ceny skládá i z placeba. Zkrátka stejně jako s kvalitním alkoholem – když pijete něco dražšího, tak to i více chutná, přestože by to leckdo na slepém testu nepoznal. Podobně založených značek je mnoho a s rostoucí poptávkou přibývají. Připravili jsme si pro Vás výčet těch, které je možné snadno obstarat i v České republice. Ceny jsou uvedeny v rozsahu veřejné nabídky z července 2019.

Aqua Angels – cena od 32 Kč za litr (sklo, kov)

Na této značce se musí hned z kraje vypíchnout, že se vůbec nenabízí v plastu, ale pouze v kovu a skle, a to včetně striktního využití skleněných barelů. Spolu s hodnotami, které v této vodě naměříte – jsou už jen tyto základní informace předpokladem, že oproti níže uvedeným konkurentům je hlavní hodnotou této značky především kvalita! Jedná se o ledovcovou vodu z Islandu. Dešťové kapky, které mrzly v atmosférických výškách, se při přeměně na sněhové vločky obohatily o kyslík a následně se při dopadu na zem pod tlakem dalších a dalších vrstev sněhu změnily v nepropustný ledovec. Silný příběh Agua Angels vznikal po dobu tisíců let.

VOSS – cena 155 až 282 Kč/litr (plast, sklo)

V Norsku člověk snadno podlehne iluzi, že vody je na světě více než dostatek. Mořem zaplavená ledovcová údolí, průzračná jezera, fjordy a vodopády na divokých řekách. Nemine delší období, kdy by nespadlo alespoň pár kapek deště. Toto je domov vody od značky VOSS. Ve stylově zpracované lahvi, navržené designérem ze společnosti Calvin Klein, se ukrývá vrstvami hornin přírodně filtrovaná voda, stáčená z ledovce v jižním Norsku. Dodává se i v ochucených verzích, které byly do nedávna dostupné pouze v zahraničí. I u nás však již můžete ochutnat norskou ledovcovou vodu s ovocnými příchutěmi – jako například mandarinka s citrónovou trávou, nebo i jahodová se zázvorem a další.

Fiji – cena 78 až 95kč/litr (plast)

Chuť tropických dešťů, které rozdmýchávají rovníkové větry nad panenskými deštnými pralesy. Pomalu filtrovaná voda prostřednictvím podloží z lávových kamenů, do nichž je zahlouben vrt. Takto se prezentuje balená voda z Fiji. Skrze úspěšné uspokojení světové poptávky, by se možná dalo polemizovat nad tím, jak dlouho budeme moci pralesy na Fiji považovat za nedotčenou přírodu. Nezbývá než fandit a doufat, že místní domorodci vědí, co dělají. Voda je každopádně bohatá na minerály a elektrolyty. A pravdou je, že stále pochází z jednoho z posledních panenských ekosystémů na planetě Zemi, který je chráněn před civilizací ostrovem vzdáleným 1.600km od nejbližšího kontinentu.

 

Bling H2O – cena 1054Kč/0,75l (zdobené sklo)

Voda z prken, co znamenají svět. Značka hollywoodského producenta Kevina G. Boyda. Jak napovídají předchozí dvě věty, největší hodnota této vody je pomyslné pozlátko. Prodává se pouze v jednom druhu balení po 750ml, to však vychází v různých designově limitovaných edicích. Ty pak byly prezentovány na různých událostech, jako hudební oceňování MTV, nebo při udělování cen EMMY. Jedná se tedy především o popkulturu, ve které se odráží to, jakou hodnotu může mít značka, která je součástí outfitu. Samozřejmě by takto silnou značku nebylo možné vybudovat na nekvalitní službě a oproti mnohým u nás běžně dostupným baleným vodám si Bling H2O drží svou laťku, k čemuž jí pomáhá křišťálově čistá horská pramenitá voda z národního parku ve státě Tennessee.

Share on facebook
sdílet článek

Živá voda

Harmonické snoubení technologie s přírodou v podobě molekulárního vodíku a vody z doby ledové. V tomto článku naleznete základní souhrn benefitů živé vody.

Boj s oxidačním stresem

Jak Vám pomůžou antioxidanty z ionizované vody? Nebo dokonce: Jak mohou pomoci zpomalovat proces stárnutí?

Aqua Angels

Voda ledovcového původu. Naposledy proudila v době ledové a není tak dotčena chemickými výdobytky dnešní doby. Seznamte se s vodou z panenské přírody Islandu.

Aktivní vodík

Chuťově “kulatá“, zdraví prospěšná, chuť zvýrazňující – vodíková bomba!