Nejdříve Vám ukážu, proč jste již dnes součástí mého příběhu …

Ze základních principů koloběhu vody na Zemi vyplývá, že není nové vody, ale každá kapka se stále dokola recykluje. Dává tedy velký smysl mluvit o veškeré vodě na Zemi v kontextu jediné kapky.

Zároveň je zajímavé si uvědomit, že každá buňka ve Vašem těle je tvořena právě i vodou. Zkuste si představit všechna ta stvoření a významné osobnosti dějin, které se v životním cyklu spojily do jednoho velkého Vás. Řekněte sami, není úžasné uvědomit si fyziologickou reinkarnaci, díky které v každém z nás proudí část veškeré historie života na Zemi?

… I Vy jste jednou z kapek moře.

Na vlnách Hithitu

Toto byl jeden z doprovodných textů crowdfundingové kampaně na podporu Kapky Moře. Akce byla spuštěna  k mezinárodnímu dni vody (22.03.2021) a projekt bylo možné podpořit po dobu 45 dní.  Podpora zavřela stavidla na 31% cílové částky. Crowdfundingová kampaň jako taková neuspěla, nicméně celý projekt můžete stále podpořit nákupem z našeho e-shopu. 

Díky této zkušenosti se naší posádce povedlo rozšířit své řady a navázat zajímavé spolupráce. Také jsme se setkali s poměrně konstruktivní kritikou a pár dobře míněnými radami. Což lze hodnotit pozitivně pro budoucnost naší společné práce. Díky všem za podporu. A všem ostatním alespoň krátké představení:

Ahoj. Jsem Kapka Moře.

Jsem informační web o vodě. Za svůj osobní kurz jsem si vytyčila informovat lidi, uzdravovat vodu a provádět její očistu. A to jak u Vás doma, v potoce a řece v naší krásné zemi, tak i tu vodu velkou, slanou. 

Nejsou to jen líbivá slova, za tímto účelem jsem se spojila s nadnárodními organizacemi, které pomáhají s žízní ve světě a s očistou oceánů. S tím jde ruku v ruce boj za ochranu české vodní krajiny, na kterou se nikdy nesmí zapomínat. A to vše propojuji s osvětou, kdy je pro nás důležitá úprava vody, nebo v lepším případě – jaké benefity nám může přinášet na osobní úrovni.

 

 

Obsah informačního webu

Snažím se pomáhat Vám pochopit, v čem je voda důležitá a jak může odlišný přístup k ní pomoci nejen každému z nás, ale i celému světu.

Přesto, že zde v podstatě sdružuji čtyři hlavní směry, občas se dozvím, že působím složitě. Inu voda má mnoho příběhů k vyprávění a nejen z druhého břehu, ale i v tématech přímo dotýkajících se každého z nás. Každopádně celkové rozsáhlosti rozumím, proto jsem spustila kampaň na hithitu, kde se povedlo shrnout vše, co dělám – do jednoho snadněji vstřebatelného celku.

komentář celé redakce: Aby mohl obsah vzniknout v podobě v jaké je, bylo do některých článků potřeba shrnout desítky stránek vědeckých prací a obsahu českých i zahraničních článků. Proto, přiznáváme, je někdy těžké zachovat relevantnost a současně nepsat slohy, nicméně Vám se snažíme nabyté informace podat čtivou a zjednodušenou formou. Pokud kampaň uspěje, tak se vedle nového obsahu pokusíme vytvořit i souběžnou více grafickou „light verzi“ – ploutev na to!

Share on facebook
sdílet článek
Share on facebook
sdílet článek

Vodní války

V roce 2010 nedisponovalo přístupem k nezávadné pitné vodě 783 miliónů lidí (10,17% populace). Prognóza ukazuje, že se v tomto stavu bude nacházet 1,8 miliardy lidí do roku 2025 (22,5% očekávané populace). Další vývoj se…

Kapka Moře na vlnách Hithitu.

K mezinárodnímu dni vody se Kapka Moře vrhla do vln Hithitu. Úvodním slovem, proč by zdánlivá samozřejmost, jakou je voda, mohla zajímat i Vás.

Ženské hormony ve vodě

Muži v ohrožení. Vliv estrogenu postihne v pokročilejším věku nejednoho muže. Ale víte, jak může ovlivnit děti? Poplach pro budoucí maminky!

Domácí úprava vody

Pomůžeme s kontrolou vody u Vás doma a v případě přítomnosti škodlivých látek - poradíme s výběrem filtračního zařízení a zajistíme montáž i servis.

Mandlový zápach

Kyanid je znám především jako prostředek k náhlé smrti. Však ne nadarmo se říká, že dokonalý jed se projeví až dlouho po večeři.