Ztráta rovnováhy pH v těle může způsobovat nemoci spojené se špatným metabolismem. Mezi ty nejznámější, které si můžeme způsobit, patří cukrovka nebo třeba dna. Metabolických nemocí existuje mnoho a jen těch dědičných jsou stovky. O to více obezřetnosti vyžadují ty, které můžeme vyvolat vlastní životosprávou. K velice vážným metabolickým onemocněním patří i taková, která jsou výrazným předpokladem pro vznik srdečních problémů. Přitom počátek může být mnohdy stejný: vychýlení hladiny látek, které jsou u zdravých osob v rovnováze.

„Veškerá přirozená úmrtí nejsou nic jiného, než konečná míra zasycenosti těla kyselostí.“ – George Washington Crile (lékař, spoluzakladatel nemocnice, autor medicínské literatury). 

Běžný jídelníček, se kterým se v naší zemi setkáváme, celkovému stavu moc nepřidává. Naši předci dodržovali půsty, které vedle pragmatizmu a náboženského pozadí měly za úkol i očistu těla. Dnes se nám nabízí různé diety, ty ale není vždy snadné dodržet. A mnoho z nás tak postupně své tělo dostává více či méně mimo rovnováhu. Na jedné straně tu máme pro příklad kávu a červené maso. U obojího platí, že sice kysele nechutnají, ale v těle kyselost výrazně zvyšují. Naše vnitřní prostředí je do určité úrovně kyselé přirozeně. Proti stavu překyselení se však brání a za každou cenu se snaží udržet rovnováhu alespoň v orgánech, pro které si půjčuje alkalické látky odjinud z těla (např. z kostí).

U vod z ledovců pak obecně platí, že se pH může měnit podle zamrzlých vrstev i vlivem počasí v době stáčení, ale v našem těle bude působit vždy alkalicky. Někdy mají nejjednodušší řešení ten největší smysl.

Aqua Angels

Seznamte se s vodou z doby ledové a ochutnejte kvalitní značku ledovcového původu. Spojuje dokonalou péči o váš životní styl a praktičnost. Je dodávána ve skleněných lahvích a barelech. Nabízíme slevový kód pro Váš první nákup od Aqua Angels.

Vnitřní prostředí organizmu

Aby organizmus při metabolických procesech využíval pitnou vodu optimálním způsobem, její iontový náboj musí být co nejblíže s hodnotami náboje vnitřního prostředí organizmu. 

-120 mV – buňky našeho těla

+163 mV – Aqua Angels

+200 mV – kohoutková voda v horách

+500 mV – neupravená voda městského vodovodu

+800 mV – Cola

Bohužel, vedle již zmiňované stravy naše vnitřní rovnováha dostává zabrat i dalšími vlivy. Mezi ty patří kvalita ovzduší, stresové situace, kouření, nadměrná konzumace alkoholu, užívání léčiv, nemoci a mnoho dalšího. Všechny tyto faktory přispívají k ničení vnitřního prostředí organizmu, což ve výsledku znamená, že oxidační procesy začínají převažovat nad procesy obnovy, obranné síly a funkce životně důležitých orgánů začínají slábnout a již nejsou schopny samostatně odolávat různým chorobám. Iontový náboj vody Aqua Angels je nižší oproti běžným vodám, což znamená, že ji tělo lépe přijímá a voda z panenské přírody Islandu pomáhá nastolit rovnováhu i tímto způsobem

Share on facebook
sdílet článek

Živá voda

Harmonické snoubení technologie s přírodou v podobě molekulárního vodíku a vody z doby ledové. V tomto článku naleznete základní souhrn benefitů živé vody.

Boj s oxidačním stresem

Jak Vám pomůžou antioxidanty z ionizované vody? Nebo dokonce: Jak mohou pomoci zpomalovat proces stárnutí?

Aqua Angels

Voda ledovcového původu. Naposledy proudila v době ledové a není tak dotčena chemickými výdobytky dnešní doby. Seznamte se s vodou z panenské přírody Islandu.

Aktivní vodík

Chuťově “kulatá“, zdraví prospěšná, chuť zvýrazňující – vodíková bomba!