Jaroslav Bouma

Psaním textů se zabývám aktivně 3 roky. Za tuto dobu jsem si vyvinul osobitou techniku pro copywriting. Věřím, že se dokáži naladit na téma zakázky. Pak bych tyto techniky byl schopen uvést v praxi i pro tvorbu přání.

Texty, na které Vás přesměruji, jsou součástí projektů, které momentálně vnímám spíše za hobby. V případě zájmu o spolupráci jsem schopen být plně k dispozici.

Článek o “věčné polévce.”

Pojednání tvořené i ze zdrojů ve francouzštině. Anglicky rozumím + mám překladač 🙂


Pro prokázání schopnosti pracovat s vícejazyčnými předobrazy, věřím, postačí ukázka práce se zdroji v několika jazycích. Zdroje jsou uvedeny na konci článků.


Prostřednictvím článků jste se proklikl na zmiňovaný hobby projekt. Zde jsem psal veškeré texty. Vizualizace měla svůj vývoj. Online provedení je většinově zastaralé či nedokončené. Očividně nejsem programátor ani grafik. Nicméně základní znalosti editace ve WordPressu se zde odrážejí. 

S Google docs jsem pracoval mnoho let. Jako manažer obchodního týmu jsem současně  spravoval backoffice právě přes sdílený Google disk.  Je možné, že neznám veškeré funkce. Nicméně je to činnost co se nezapomíná. 

O mně

Je mi 32 let a jsem od Jihlavy. Většinu kariérního života jsem prozatím strávil tvorbou obchodních týmů, poradenstvím a přímým prodejem - což mě momentálně už moc nebaví. Když jsem kolem třiceti vyhodnocoval svůj dosavadní život a snažil se zmapovat co mne uspokojuje, našel jsem se v textu. Copywriting mi přijde jako zajímavá disciplína, kterou jsem si již ochočil. Okrajově se věnuji i autorskému psaní, které bych rád posunul na vyšší úroveň. Celý život jsem placen především provizně. Práce placená od normostrany by mohla být zajímavou výzvou. Velmi rád vyhodnotím své textařské schopnosti při práci pro někoho jiného než pro sebe.